ج٫ خرداد ۲۸ام, ۱۴۰۰
وردپرس

زمانی که نوبت به وبلاگ نویسی یا ساختن یک وب سایت می رسد، انتخاب بیشتر افراد سیستم مدیریت محتوای وردپرس (WordPress) است. در این نوشته به بررسی وردپرس و طراحی سایت با وردپرس خواهیم پرداخت.

وردپرس چیست؟

وردپرس یک ابزار ایجاد وب سایت کاربر پسند است. کاربران زیادی از این سیستم مدیریت محتوا برای توسعه وب سایت های خود استفاده کرده اند. در واقع، 24٪ از کل صفحات وب با استفاده از وردپرس ایجاد می شوند. روزانه بیش از 500 سایت جدید ظاهر می شود که همگی توسط وردپرس ارائه شده است. اگر می خواهید یک وب سایت بسازید، اما تجربه زیادی ندارید، وردپرس بهترین انتخاب برای شماست.

 

برخی امکانات و اصطلاحات وردپرس

داشتن قالب های حرفه ای

موضوع، ظاهر وب سایت شما را تعیین می کند.  وردپرس برای توسعه سایت هایی در همه موضوعات مناسب است و تعداد زیادی قالب رایگان دارد که می توانید هنگام شروع به طراحی وب سایت خود از آن ها استفاده کنید. شما باید قالبی را انتخاب کنید که بیان کننده تجارت شما باشد.

افزونه

در مورد طراحی وب سایت با وردپرس از هرکسی سوال کنید او به احتمال زیاد از افزونه یا پلاگین هم صحبت خواهد کرد. این ها نرم افزارها و برنامه هایی هستند که می توانند همراه با وب سایت وردپرس مورد استفاده قرار گیرند.

با استفاده از افزونه ها شما میتوانید قابلیت هایی به وردپرس اضافه کنید یا قابلیت های موجود این سیستم مدیریت محتوا را بهبود ببخشید.

تعداد زیادی افزونه به شکل رایگان در مخزن وردپرس موجود هستند که با استفاده از آن ها میتوانید امکانات بسیار زیادی به وب سایت خود اضافه کنید.

پیشخوان

در وردپرس، پیشخوان جایی است که همه چیز اتفاق می افتد و می تواند به شما خدمت کند. در داشبورد می توانید به پست ها، صفحات، آمار و تجزیه و تحلیل دسترسی پیدا کنید و سایت خود را به سادگی مدیریت کنید.

طراحی سایت با وردپرس

در صورتی که تمایل به طراحی سایت خود با وردپرس داشته باشید باید مراحل زیر را انتخا کنید

نام دامنه

اولین اقدام در زمینه طراحی سایت انتخاب نام دامنه مناسب است . شما باید متناسب با کسب و کار خود نام دامنه ای مناسب انتخاب کنید .

سعی کنید نام دامنه ای پیدا کنید که بتواند شما را به طور منحصر به فرد معرفی کند. اگر نام خود را انتخاب کنید، در شناخت بسیار خوب خواهد بود، اما اگر برند خود یا حتی نام دامنه خود را بخواهید بفروشید چه می کنید؟ آیا خریداران نام شما را به عنوان نام دامنه خود می خواهند؟ کمی وقت بگذارید و به آن فکر کنید.

انتخاب شرکت هاستینگ مناسب

پس از طراحی وب سایت، باید تعیین کنید که از کدام شرکت میزبان (host) استفاده خواهید کرد تا محلی برای استقرار وب سایت شما فراهم کنند.

در اینجا چند گزینه برای یافتن خدمات میزبانی وب وجود دارد:

میزبانی وب اشتراکی:

این سرور با وب سایت های دیگر به اشتراک گذاشته شده است. یعنی شما فضایی اشتراکی برای مدیریت و طراحی سایت خود دارد. این گزینه ،  ارزانترین گزینه و برای اکثر سایت های کوچک و حتی متوسط منطقی است.

 

سرور مجازی ابری:

یکی از بهترین روش ها برای میزبانی وب سایت های وردپرسی استفاده از سرور مجازی ابری است .مزیت این مورد این است که سرور قادر به کنترل ترافیک زیادی بدون خرابی خواهد بود.

 

سرور های VPS:

وقتی که یک واحد تجاری را اجاره می‌کنید، تمام فضای آن واحد به صورت اختصاصی در اختیار شما هستند، ولی راهرو یا آسانسور و برای دسترسی به آن واحد به صورت اشتراکی است. همچنین ممکن است در برخی منابع مانند آب یا برق به صورت اشتراکی باشند.

“سرور مجازی – Virtual Private Server” یک قسمت کوچک از یک سرور است، دقیقا مانند یک واحد از یک ساختمان است. وقتی که یک سرور مجازی VPS تهیه می کنید، تمام فضای سرور مجازی به صورت اختصاصی در اختیار شما است. ولی شبکه و دسترسی به سرور که مانند راهرو یا آسانسور برای دسترسی به سرور مجازی هستند، به صورت اشتراکی است.

 

وب سرور اختصاصی

در این حالت می خواهید یک سرور فیزیکی از شرکت میزبان اجاره کنید و تمام تنظیمات سرور در اختیار شما خواهد بود و به عبارتی سرور شما اختصاصی ست.

 

هاست وردپرس

هاست های وردپرس یکی از بهترین انتخاب ها برای راه اندازی سایت با وردپرس هستند . این سرور ها برای مدیریت و طراحی سایت های وردپرسی بهینه شده اند و منابع کافی برای پردازش سایت های وردپرسی را در اختیار دارند.

 

طراح وردپرس

اگر طراحی و ایجاد وب سایت برای شما دلهره آور و مشکل است، طراحان وردپرس به شما کمک خواهند کرد! بیشتر طراحان وب سایت از وردپرس برای طراحی وب سایت های حرفه ای استفاده می کنند، بنابراین می توانید وب سایتی بخرید که به طور حرفه ای طراحی شده باشد.

طراحان ایده ها و چشم انداز های شما را دریافت و وب سایت مورد نظرتان را راه اندازی می کنند!

 

پشتیبانی از وردپرس

یکی دیگر از مزایای استفاده از وردپرس برای طراحی وب این است که وظیفه پشتیبانی دارند. اگر سوالی دارید و یا به کمک نیاز دارید، می توانید با آن ها تماس بگیرید تا مشکل را برای شما حل کنند!

 

مواردی که هنگام طراحی وب سایت باید به آن ها توجه کرد

1) سعی کنید وب سایت خود را بر مشتری و خدماتی که می توانید برای آن ها انجام دهید متمرکز کنید! مدام درباره خود صحبت کردن باعث مشارکت و جذب مشتری نخواهد شد. آنها برای حل چه مشکلی تلاش می کنند؟

2) خدمات

  • حرفه ای
  • قانع کننده

3) از تمیز و مدرن بودن ظاهر اطمینان حاصل کنید.

4) مطئن شوید که هر رسانه ای که در وب سایت قرار می دهید مرتبط با تجارت شماست.

5) از نوشتن مطالب بیش از حد به خصوص در صفحه اصلی خودداری کنید.

 

وب سایت خود را سفیر خود قرار دهید

وب سایت شما باید برای جلب و حفظ مشتری طراحی شود. برای جذاب ماندن محتوا های مختلفی ایجاد کنید. بلاگی داشته باشید تا افراد را در مورد شرکت، تبلیغات و غیره مطلع سازد.

برای جذب ترافیک حتماً وب سایت خود را در شبکه های اجتماعی تبلیغ کنید.

برای بهبود رتبه بندی صفحات خود از ابزارهای SEO (بهینه سازی موتور جستجو) ارائه شده در وردپرس و از طریق پلاگین ها استفاده کنید. هنگامی که کسی شرکت شما را جستجو می کنند، می خواهید در صفحه اول باشید. صفحه دوم را بندرت جستجو می کنند.

چیزی برای بازدیدکنندگان در نظر بگیرید تا آدرس ایمیلشان را ثبت کرده و بتوانید مواردی مثل گزارش دیجیتالی، کتاب الکترونیکی یا مقاله را برای آن ها بفرستید. سعی کنید چیزی بفرستید که آن ها علاقه مند به کسب آن هستند.

 

https://wpjian.com/tips/2019122829185.html

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *